ארגון ותכנון הריהוט והציוד המשרדי

רכישה וסידור מאורגן של הציוד המשרדי היא מטלה הדרושה בכל בית עסק, ללא קשר לתחום העיסוק שלו.

כל העובדים בעסק או בחברה צריכים שיהיו להם האביזרים הדרושים לצורך עבודה שוטפת ונוחה כמו גם פריטי ריהוט המתאימים לישיבה עם לקוחות, השתתפות בכנסים ומפגשים או ישיבה ממושכת ליד מחשב.

חשוב מאד לוודא שרוכשים ציוד באופן מרוכז ממקום מסודר שמציע מגוון רחב של ציוד וריהוט על מנת שאפשר יהיה לבחור בדיוק את מה שיתאים לעובדים.

חשוב מאד היכן קונים את הציוד המשרדי. לכל פריט או אביזר כדאי שתהיה אחריות, בעיקר אם מדובר במכשיר חשמלי אשר אמור להחזיק מעמד זמן רב ככל האפשר.

את הרכישה עצמה כדאי לבצע לאחר שבוחנים היטב את פנים המשרד וכך ניתן להתחשב במידות של עמדות העבודה, גודל החדרים וכמובן איזה סוג של ציוד משרדי חשוב שיהיה בכל חדר, עמדת עבודה או משרד פנימי. כך למשל אפשר להחליט על רכישה של מדפסת גדולה לשימוש משותף במקום מדפסות קטנות שתהיינה ממוקמות בכל משרד או עמדה.

שיקולי תכנון הריהוט והציוד המשרדי

ההחלטה אודות קנייה של ריהוט משרדי או ציוד קשורה בקבלת החלטות נוספות במשרד – מיקום העובדים בעמדות העבודה, מספר העובדים בכל משרד, יש לבדוק היכן ישנו שקע חשמלי בכל חדר עבודה על מנת להתאים לשם את השולחן וכיוון מסך המחשב וכמובן להתאים את הציוד המשרדי – כלי כתיבה, אביזרים הדרושים לשימוש נוח במחשב ובמקלדת וסידור נוח של כל אלה במידה ומדובר במשרד שאמורים גם להגיע אליו לקוחות החברה ולכן עליו להיראות ייצוגי ומרשים.

גם את חדר הישיבות צריך לאבזר כראוי, על פי הצרכים של עובדי החברה ועל פי הטעם האישי של המנהלים. מנהלי חברות רבים מעוניינים שהשקפת העולם שלהם תבוא לידי ביטוי חיצוני בבחירת העיצוב והרהיטים במשרד ולכן הם לא מקלים ראש בבחירה נכונה שתתאים לסגנון המועדף עליהם תוך שילוב במציאת פריטי הריהוט שיהיו נוחים ונעימים לעובדים שיעשו בהם שימוש לכל אורך יום העבודה.