ציוד וחומרי ניקיון המתאימים למשרד

המשרד הוא הבית השני שלנו, בו אנו מעבירים בממוצע שליש מהיום ובעצם שליש מתקופה ארוכה מחיינו. כדי שנחייך בכל פעם שניכנס אליו ונרגיש הכי בבית שבעולם, ולא נתמרמר יום יום על סביבת עבודה לא נוחה, כדאי שנתייחס אליו כמו אל ביתנו. גישה זו יכולה להיות מעולה במידה ואנו מנהלים של משרד או צוות עובדים במשרד וגם אם יש לנו רק שולחן עבודה אחד שנשפר אותו עד כמה שנוכל. ניקיון משרדים והציוד שהם מכילים משמעותי לתפוקת העובדים ,מסמל מקום עבודה נקי ואכפתי שלא חסר לו כלום.

ציוד טוב יקל על העבודה כולה

אחד הדברים שמשרדים ובכלל כל שוק העבודה שואף להתקדם בו הוא הייעול של הדברים. תהליכים יום יומיים של יצירה או עבודה שוטפת הם דבר שידוע לנו אך הבעיה היא שדברים אלו מתחילים להיות מוגבלים בזמן. בסופו של דבר מה שיקל עלינו היא הנוחות בעבודה והאפשרויות לייעל את העבודה בלי התקלות של ציוד יכולת או ארגון. ברגע שלא חסר ציוד משרדי ולא הקטן ביותר כמו עפרונות או עטים ודפים למדפסת, לא ניתקע על שטויות. כמה פעמים היינו צריכים לקבל פקס חשוב או להדפיס מסמך קריטי ונתקע בלי דפים למדפסת? זה קורה לכולנו לפחות פעם אחת, פעם אחת מעצבנת שעוצרת יום עבודה שלם.

הארגון מושפע מהציוד

אחד הדברים החשובים ביותר הוא הארגון והסדר. עובד לא מסודר או סביבת עבודה מבולגנת תפגע בכולם והדברים יהיו איטיים יותר ובעייתיים יותר. איך אפשר לפתור את הבעיות הללו שנראות פשוטות לכאורה? עם פתרונות פשוטים, בדמות קלסרים, חוצצים ואפילו מרקרים. הדגשה של משפטם יכולה להיות כל כך נוחה שנופתע לגלות שהפתרון היה כל כך פשוט ולא מתקדם. מדבקות, מעטפות ואפילו אביזרים כמו דבק, מספריים ושדכן סיכות יעשו את ההבדל בין מקומות העבודה.

כדאי להשקיע בציוד האלקטרוני

ציוד אלקטרוני כמו מדפסות וסורקים הם חלק בלתי נפרד מכל משרד ולא משנה מה העיסוק שלו. כשיש מדפסת שלא פועלת טוב ועשה בעיות, כל המשרד תקוע והפעילות שלו נפגעת. ישנם משרדים שאין להם כלל סורק, דבר שלא בא בחשבון. את כל הציוד הזה צריך לקחת בחשבון בהקמת משרד וברגע שמשהו מתקלקל צריך להחליף אותו, אם לא, העבודה תיפגע. לכן חשוב להצטייד בציוד מתקדם ולא לנסות לחסוך.

באופן כללי לא מומלץ לחסוך על מוצר שמשתמשים בו הרבה ושהוא משמעותי לעבודה תקינה, כל ניסיון לחסוך בתחום הזה יפגע בסופו של דבר במטרה שלשמו המשרד עובד יום יום. ישנם מוצרים אלקטרונים שהם חובה בכל משרד, כמו מכונת גריסה, שלעתים אנשים מרימים גבה מדוע צריך אותם אך הם חייבים להיות שם לפי חוק.

ניקיון – חלק חשוב מהעבודה

אמנם המילה מרתיעה אנשים אך בסופו של דבר משרד לא יכול להתקיים בלעדיו, זהו הניקיון. ציוד לניקיון משרדים חייב להימצא במקום נגיש שכולם יגיעו אליו. אמנם בימינו כמעט בכל משרד יש חברת ניקיון שפועלת בצורה שוטפת אך אם נשפך לנו קצת משקה ליד המקלדת או שלכלכנו את המטבח, חשוב שיהיה סמרטוט וסבון במקום בולט שקל להגיע אליו.

המשמעות של חוסר הימצאות חומר לניקיון משרדים או הימצאותם בארון מבודד, היא שאנשים פשוט לא ינקו אחריהם וסביבת העבודה תיפגע קשות. חומרי ניקוי הם לא חומרים יקרים וחשובים בסביבת עבודה ואפילו הימצאות מטאטא או מגב לגריפת מים יגרמו לתקלות הכי קטנות שקורות לכולנו מהלך ימי עבודה להיפטר בקלות ובמהירות.